Francuska telewizja publiczna bez reklam

Aktualizacja: 2009-01-6 10:04 am

Wczoraj wieczorem francuscy telewidzowie mogli po raz pierwszy oglądać telewizję publiczną bez reklam. Jest to najbardziej widoczny element zainicjowanej przez Nicolasa Sarkozy ’ego reformy mediów publicznych.

Nie będzie już reklam w publicznych kanałach telewizji francuskiej między 20.00 i 6.00 rano. Reforma obejmie więc najbardziej atrakcyjne, wieczorne pasmo programów. Dzięki tej zmianie programy po dzienniku telewizyjnym będą rozpoczynały się w kanałach France 2 i France 3 o 20:35, a nie – jak dotychczas – za 10 dziewiąta.

Francuskie media pełne są dociekań, czy telewidzowie skorzystają z tej możliwości, czy też będą woleli oglądać przez ponad kwadrans reklamy w prywatnych stacjach telewizyjnych.

Ze zmiany tej nie są zadowoleni pracownicy publicznej telewizji. Obawiają się oni, że bez reklam ich stacje nie będą miały wystarczających budżetów.

Reforma mediów publicznych obejmuje również zmiany w sposobie mianowania ich szefów. Od teraz prezes telewizji publicznej będzie wyznaczany bezpośrednio przez prezydenta Francji.

iar

Za: Myśl Polska


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5162 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]