Europejski Bank Centralny: Coraz więcej fałszywych banknotów Euro

Aktualizacja: 2009-01-3 10:16 pm

Dokładnie w 10. rocznicę wprowadzenia eksperymentu o nazwie “wspólna waluta Euro”, przedstawiciel Europejskiego Banku Centralnego oznajmił brytyjskiej stacji telewizyjnej Sky News, że w wyniku postępu technologicznego, zorganizowane struktury przestępcze przyczyniły się do “pogorszenia reputacji waluty Euro”.

W ciągu piewszej połowy 2008 roku służby wykryły o 18% więcej sfałszowanych banknotów Euro, w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Reporterzy Sky News pokazali w swoim programie wyemitowanym w sobotę, 3 stycznia br. możliwość łatwego nabycia sfałszowanych banknotów, kupując plik banknotów o nominale 50 Euro, które następnie nie zwracając niczyjej uwagi wydali w różnych miejscach w Dublinie.


Na podstawie: UPI


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5085 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]