Zwolennik czerwonego terroru redaktorem naczelnym „Przekroju”

Aktualizacja: 2012-01-9 10:01 pm

„Jeśli chciałby pan, żebym wygłosił jakąś pochwałę terroryzmu, to właściwie chętnie ją wygłoszę” – nowym naczelnym „Przekroju” został zwolennik lewicowych morderców.

Dziś ukazał się pierwszy numer „Przekroju” z Romanem Kurkiewiczem w roli redaktora naczelnego. Kurkiewicz przez wiele lat pracował w Gazecie Wyborczej i TOK FM, współpracuje z Krytyką Polityczną, która m.in. wydała zbiór jego felietonów. Był uczestnikiem nielegalnej blokady Marszu Niepodległości w 2010 r., atakował tą narodową inicjatywę również w roku 2011. Jak będzie wyglądało pismo pod jego kierownictwem?

TOK FM: „Wśród nowych autorów tygodnika znaleźli się: Anna Grodzka (posłanka z Ruchu Palikota), Adam Ostolski („Krytyka Polityczna”) i Przemysław Wielgosz („Le Monde Diplomatique”). W nowym „Przekroju” znajdziemy także teksty Sławomira Sierakowskiego i Michała Sutowskiego („Krytyka Polityczna”), Pawła Franczaka, Jana Mejora i Stanisława Rajewskiego. Kurkiewicz zachował swoją kolumnę „Lewomyślnie”.

Kurkiewicz od lat związany jest z lewicowymi ekstremistami. Ale to nie wszystko. Otwarcie deklaruje również poparcie dla działań terrorystycznych. W rozmowie z Robertem Mazurkiem w 2010 r., pytany o działalność Frakcji Czerwonej Armii, mówił m.in.: „Pan byłby wsród nich?” – pyta Mazurek. „Chyba tak, rozumiem ich racje i gniew, rozumiem ich bezradność.[…] Jeśli chciałby pan, żebym wygłosił jakąś pochwałę terroryzmu, to właściwie chętnie ją wygłoszę […]- Jest pan chyba pierwszym polskim publicystą, intelektualistą, dość otwarcie afirmującym terroryzm. – Proszę pana, Frakcja Czerwonej Armii to była mała grupa, kilkadziesiąt osób, ale sprzyjały im dwa miliony Niemców.”

Jeśli ktoś twierdzi, że ekstremiści zagrażają porządkowi społecznemu, to się myli. Ludzie o skrajnych poglądach znajdują się bowiem w obecnym systemie na samym szczycie drabiny społecznej – stanowią zagrożenie dla fundamentalnych wartości, na jakich opiera się wspólnota narodowa. I z tym zagrożeniem należy walczyć.

Robert Winnicki

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49802 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]