CNN w służbie dezinformacji

Aktualizacja: 2012-01-5 10:33 am

Słynna amerykańska telewizja informacyjna CNN, nie kryjąca swojego zachwytu nad Demokratami, i niechęci wobec Republikanów, dokonała wyjątkowo perfidnej manipulacji. Film zdobył już dużą popularność w internecie.

Chodzi o materiał telewizyjny z prawyborów w Partii Republikańskiej, mających wyłonić kandydata ugrupowania na Prezydenta Stanów Zjednoczonych, w tegorocznych wyborach. Dziennikarka CNN zapytała amerykańskiego żołnierza, służącego w armii od dziesięciu lat, czemu postanowił zagłosować na Rona Paula. Wojskowy zaczął tłumaczyć, iż chciałby spokoju w amerykańskiej polityce zagranicznej, nastawionej dotychczas pozytywnie do zbrojnych interwencji, aby wojsko uczestniczące już 10 lat w wojnach, miało nareszcie chwilę wytchnienia. Gdy żołnierz zaczął mówić o możliwym konflikcie z Iranem, wyrażając przekonanie, że Izrael poradziłby sobie w przypadku wojny bez pomocy USA, nagle zaczęło zrywać się bezpośrednie połączenie z punktem wyborczym w Iowa…

CNN ze zdwojonym wysiłkiem, prowadzi ostatnimi czasy kampanię, przeciwko konkurencyjnej i konserwatywnej FOX News. Dziennikarze lewicowo-liberalnej telewizji, zarzucają stacji Roberta Murdocha rażący nie obiektywizm i manipulacje. Materiał znajdujący się pod wiadomością, najlepiej ukazuje hipokryzję CNN…

MM

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49493 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]