Banki wydały ponad miliard złotych na reklamę. Z pieniędzy depozytariuszy, płacących przez to więcej za usługi

Aktualizacja: 2012-01-4 12:09 pm
Od stycznia do listopada ubiegłego roku banki wydały na spoty w telewizji, radiu, prasie, w kinie i plakaty na billboardach 1,2 mld zł – wynika z badań firmy Kantar Media monitorującej rynek bankowy, które przytacza „Puls Biznesu”.

To znacznie więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, kiedy było to 860 mln zł.

Największym reklamodawcą był bank PKO BP, który wydał na ten cel 132 mln zł, czyli 2,5 razy więcej niż rok wcześniej. BZ WBK z budżetem 91 mln zł zajmuje w tym rankingu drugie miejsce (55 mln zł w 2010 r.). Trzeci Noble Getin wydał na reklamę 71 mln zł (nie był w rankingu w 2010 r.), czwarty ING Bank Śląski – 64 mln zł (podobnie jak rok wcześniej), a piąty Millenium – 61 mln zł (78 mln zł w 2010 r.).

Najgłośniejsze były kampanie rachunków, ale najwięcej pieniędzy poszło na promocje kredytów. Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, w tym roku promowane będą pożyczki i depozyty.

Autor: miha; Źródło: PAP

Za: TVPInfo (04.01.2012) -- [Org. tytuł: « Ponad miliard złotych na reklamę banków»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49441 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]