USA pod wpływem żydowskiego lobby zamraża swoją składkę po przyjęciu Palestyny do UNESCO

Aktualizacja: 2011-12-15 12:34 pm

Palestyna w UNESCO. USA: zamrażamy nasze 80 mln

Palestyna stała się 195. członkiem UNESCO – organizacji ONZ-wskiej, która zajmuje się wspieraniem współpracy międzynarodowej w dziedzinie kultury, sztuki i nauki.

Na uroczystość do Paryża przybył prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas. – To wzruszające, widzieć wysoko naszą flagę, która będzie powiewać wraz z innymi w pięknym Paryżu. Dobrze to wróży palestyńskiemu dążeniu do zostania członkiem innych międzynarodowych instytucji – powiedział prezydent Autonomii. – Mamy nadzieję, że będziemy w przyszłości mieć niezawisłe państwo i że będziemy żyć obok Izraela – zaznaczył.

Wcześniej za decyzją o przyjęciu Palestyny głosowało 107 państw, 52 wstrzymały się od głosu, a 14 było temu przeciwnych, w tym Stany Zjednoczone i Niemcy. Izrael oświadczył, że przyjęcie Palestyńczyków do UNESCO jeszcze bardziej utrudni proces pokojowy i dialog izraelsko-palestyński. Waszyngton postanowił zamrozić swój udział w finansowaniu organizacji, który stanowi 80 mln dolarów, czyli 22 proc. budżetu UNESCO.

Palestyńczycy mają nadzieję otrzymać z kasy organizacji kilka milionów dolarów na renowację Bazyliki Bożego Narodzenia w Betlejem, która w obecnym kształcie odbudowana została po pożarze przez Justyniana w 565 roku. Obecnie ten jeden z najstarszych wciąż czynnych kościołów na świecie jest w złym stanie i wymaga intensywnych prac konserwatorskich.

IARPAP,,kk

Za: Polskie Radio (13.12.2011) -- [Org. tytuł: « Palestyna w UNESCO. USA: zamrażamy nasze 80 mln»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48504 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]