Archidiecezja Chicago wypłaciła 1.4 miliona dolarów za przypadki molestowania seksualnego

Aktualizacja: 2008-12-28 8:20 pm

Archidiecezja Chicago wydała oświadczenie stwierdzające, że wypłaci niemal 1,4 miliona dolarów tytułem odszkodowania dla mężczyzny, który jako chłopiec miał być molestowany seksualnie przez księdza polskiej parafii.

Ksiądz Chester Przybylo z parafii Pięciu Świętych Męczenników, na przestrzeni lat 1987-1992 miał molestować 13-letniego polskiego imigranta, dziś mężczynę w wieku 30-kilku lat, mieszkającego w stanie Ilinois. Ksiądz Przybylo, sprawujący obecnie posługę w jednej z parafii na przedmieściach Chicago, wniósł pozew o zniesławienie.

Dokumenty ujawnione przez archidiecezję w procesie pojednawczym, wskazują na ignorowanie przez archidiecezję przypadków molestowania.


Na podstawie: CathNews


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4833 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]