Ostre potępienie homoseksualizmu przez Watykan

Aktualizacja: 2006-07-13 12:00 am

W watykańskim komunikacie oznajmiającym o temacie planowanych na 1 stycznia 2007 roku uroczystościach 40. Światowych Dni Pokoju, użyte zostały ostre słowa potępiające homoseksualizm:

“Propaganda i rosnąca akceptacja nieuporządkowanych stylów życia przeciwnych ludzkiej godności, osłabiają serca i umysły ludzi, powodując w końcu ugaszenie pragnienia uporządkowanej i pokojowej koegzystencji. Oznaczają one niebezpieczeństwo dla ludzkości, ponieważ pokój jest wtedy zagrożony, gdy godność ludzka nie jest respektowana i kiedy społeczna koegzystencja nie szuka wspólnego dobra.”

Komunikat podkreśla, że dzisiejszy atak na godność ludzką jest mocniejszy i groźniejszy niż tego typu ataki w przeszłości, wskazując szczególnie na manipulacje genetyczne nad embrionami ludzkimi i akceptację nieuporządkowanych zachowań seksualnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=464 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]