Norweska gazeta skrytykowana za wydrukowanie listu: “Chcemy normalnych plaży, bez homoseksualistow”

Aktualizacja: 2006-07-13 12:00 am

Norweska gazeta Farsunds Avis poddana została ostrej publicznej krytyce ze strony środowisk lewicowych za to, że wydrukowała na swoich łamach list skarżący się i ubolewający nad tym, że nie można znaleźć w Norwegii plaży, “bez gejów i lesbijek, plaży na której my, normalni, heteroseksualni ludzie moglibyśmy sobie opalać się i popływać w spokoju”. Autorem listu jest polityk norweskiej Partii Progresywnej Fremskrittspartiet i zarazem członek lokalnej komisji zdrowia, Odd Djøseland.
Redaktor pisma broni prawa do drukowania opinii, także tych które nie są popularne.

Wiele osób i przedstawicieli środowisk konserwatywnych zauważa, że w krajach skandynawskich następuje zauważalny proces ograniczania praw swobody wypowiedzi, szczególnie w odniesieniu do tzw. dyskryminacji homoseksualistów. W 2005 socjalistyczna partia Norwegii SV wezwała do wprowadzenia praw zakazujących na gruncie tzw. przestępstw nienawiści, wszelkiej krytyki homoseksualizmu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=462 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]