Ksiądz represjonowany na stanowym uniwersytecie w Connecticut

Aktualizacja: 2006-07-6 12:00 am

Ksiądz Jim Crowley, wykładający na stanowym uniwersytecie Naugatuck Valley Community College w Waterbury (stan Connecticut), rozważa wniesienie zażalenia do sądu wobec dyskryminacji jakiej doznaje ze strony władz uniwersytetu. Ksiądz Crowley, profesor z 37-letnim stażem akademickim, cieszący się nienaganną opinią i niezwykle ceniony przez studentów naraził się pewnego dnia swemu przelożonemu, dr. Dennis Spector, któremu nie spodobała się noszona przez księdza koloratka. "Wydawało mu się" – mówi ks. Crowley – "że koloratka odstrasza studentów i że nie powienieniem ubierać się jak ksiądz. Uważał również, że używanie słowa "ojciec" jest nieodpowiednie". Po tym incydencie, dwóch policjantów strzegących miasteczka studenckiego w bezprecedensowej akcji zatrzymało ks. Crowley i przeszukało mu samochód, a zaraz następnego dnia rozpoczęto dochodzenie na uniwersytecie w sprawie "nieodpowiedniego zachowania" księdza. Prokurator Richard Blumenthal ze stanowej Komisji Praw Człowieka, do której doszły już zażalenia w tej sprawie, powiedział, że "Jestem bardzo zaniepokojony sposobami zakazywania bądź cenzurowania wolności wypowiedzi i praktykowania religii".

 

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=449 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]