Amerykański Episkopat: Obama i media oszukują społeczeństwo

Aktualizacja: 2011-09-27 10:41 am

Administracja Baracka Obamy oszukuje obywateli i łamie konstytucję. Rząd przeprowadza bowiem ideologiczną czystkę, eliminując z życia publicznego ludzi wierzących i ich organizacje. Jako katolicy musimy się temu przeciwstawić – apeluje amerykański episkopat. Z okazji rozpoczynającego w najbliższą sobotę w Stanach Zjednoczonych miesiąca obrony życia biskupi proszą, by pamiętać o wszystkich ofiarach aborcji, zarówno nienarodzonych dzieciach, jak i wciąż żyjących, niedoszłych matkach i ojcach.

Kard. Daniel DiNardo, który w imieniu episkopatu wystosował list z tej okazji, zarzuca Obamie oraz związanym z nim mediom, że oszukują społeczeństwo w sprawie środków antykoncepcyjnych. Promują je bowiem jako alternatywę dla aborcji, środek profilaktyczny i warunek kobiecego szczęścia. Jako takie Biały Dom każe je refundować wszystkim zakładom ubezpieczeń, nie licząc się z prawem do sprzeciwu sumienia. Kard. DiNardo zaznacza jednak, że antykoncepcja nie jest skuteczną alternatywą dla aborcji, bo jak podają ostatnie dane, większość kobiet, które zgłaszają się do klinik aborcyjnych, zaszła w ciążę pomimo prawidłowego stosowania antykoncepcji. Również mówienie tu o profilaktyce jest oszustwem, bo ciąża nie jest żadną dolegliwością, a środki koncepcyjne nie chronią przed chorobą, lecz przeciwnie, zwiększają ryzyko zakażenia drogą płciową, w tym wirusem HIV, sprzyjają rozwojowi raka piersi (pod wpływem nadmiaru estrogenu) i mogą prowadzić do wylewu w wyniku działania sztucznego progesteronu.

Biały Dom oszukuje też obywateli twierdząc, że instytucjom religijnym pozostawia wolną klauzulę sumienia. W istocie stosowana przez Obamę definicja klauzuli jest tak wąska, że nie zmieściłby się w niej nawet sam Jezus – pisze kard. DiNardo. Dążąc do wyrugowania ludzi wierzących i instytucji religijnych z amerykańskiego życia, Biały Dom łamie konstytucję i zrywa z wizją ojców-założycieli Stanów Zjednoczonych – pisze przewodniczący komisji amerykańskiego episkopatu ds. obrony życia.

kb/ rv, usccb

Za: Radio Watykańskie (27/09/2011) -- [Org. tytuł: « USA: oszust w Białym Domu?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=44381 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]