Spośród wszystkich imigrantek na Wyspach, Polki rodzą najwięcej dzieci

Aktualizacja: 2011-09-20 7:19 pm

Polki rodzą średnio pięćdziesięcioro dzieci dziennie, najwięcej spośród wszystkich imigrantów na Wyspach.

Według przytaczanych przez “Daily Mail” statystyk, co trzydzieste siódme dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii ma matkę Polkę. W zeszłym roku na Wyspach urodziło się prawie 20 tysięcy naszych rodaków. W pierwszej połowie tego roku liczba nowonarodzonych Polaków wzrosła sześciokrotnie.

“Daily Mail” nazywa to nowe zjawisko “imigranckim baby boom”. Matka co czwartego urodzonego w Wielkiej Brytanii noworodka pochodzi spoza Wysp. Eksperci cytowani przez londyński dziennik zwracają uwagę, że ta liczba będzie wzrastać, ze względu na bardzo dobre warunki socjalne.

Wcześniej najwięcej dzieci rodziły matki pochodzące z Pakistanu.

IAR, to

Za: Polskie Radio (19.09.2011) -- [Org. tytuł: « Wielka Brytania: Polki rodzÄ… najwięcej dzieci»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43970 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]