Hiszpania: muzzein ma ucichnąć

Aktualizacja: 2011-09-7 2:30 pm

Burmistrz hiszpańskiego miasta Salt zakazał muzułmanom głośnego wzywania do modlitwy.

Burmistrz Jaume Torramade miał oświadczyć, że dopóki pozostanie on na stanowisku, wołanie muzzeina, zwane Azan, nie będzie w Salt słyszalne. W mieście w północno-wschodniej Hiszpanii jest ponad 40 procent muzułmanów.

Burmistrz oskarżył muzułmańskich imigrantów o to, że w ostatnich latach zaczęli skłaniać się ku radykalizmowi. „Kilka lat temu kobiety marokańskie były bardziej zwesternizowane, ale teraz już prawie tego nie widać” – powiedział. „Duża populacja muzułmanów w Salt przyciagnęła imamów, którzy wymuszają islamskie zasady zachowania i stroju. Muzułmańskie kobiety przedtem chodziły w dżinsach, a teraz zasłaniają twarze”.

Oprac. PJ | Źródło: http://www.presstv.ir/detail/197617.html

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43200 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]