- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Władze Mediolanu poddadzą przedszkolaki homoseksualnej indoktrynacji

W mediolańskich przedszkolach publicznych będą nauczać o „rodzinach” homoseksualnych – donosi rzymski korespondent dziennika „Rzeczpospolita”. Władze Mediolanu zamierzają wprowadzić do podległych im przedszkoli książeczkę „Małe Jajko”, która opowiada historię „spotkań Małego Jajka z różnymi modelami współczesnej rodziny”. Autorką książeczki jest lesbijka Francesca Pardi, która wraz ze swoją partnerką Marią Silvią Fiengo mieszka w tym mieście i wychowuje czwórkę swoich dzieci poczętych dzięki zabiegowi sztucznego zapłodnienia w klinikach w Belgii i Holandii.

Poddane indoktrynacji homoseksualnej maluchy w wieku 3-6 lat, poznawać będą historię rozgrywającą się w świecie zwierząt. Małe Jajko poznaje różne „modele rodziny” i nie może się zdecydować w jakiej rodzinie chce się wykluć,

Najpierw spotyka dwóch tatusiów-pingwinów grających w piłkę ze swymi dziećmi i pyta: „To wy też jesteście rodziną?”. „Jak najbardziej” – odpowiadają chórem. Identycznych wyjaśnień udzielają Jajku dwie kocice wychowujące wspólnie swoje kocięta. Jajko spotyka potem rodziców samotnych, kangurzycę i hipopotama, i rodzinę wielorasową: czarnego psa i białą suczkę. Wreszcie, na szarym końcu, przychodzi kolej na heterorodzinę króliczą z trójką królicząt o sierści jasnej, przy czym tato-królik ma taki brzuch, jakby był w ciąży. Małe Jajko po tej podróży jest w kropce. Wszystkie rodziny mu się podobają i nie wie, w której najlepiej się wykluć – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

„Małe Jajko” jest już drugą książeczką Franceski Pardi. Pierwsza nosiła tytuł „Krótka historia pewnej rodziny: dlaczego masz dwie mamy?”. Autorka mówi, że bodźcem były takie pytania zadawane jej dzieciom przez kolegów i koleżanki w szkole. Pardi twierdzi, że Włochy są pod tym względem bardzo zacofane, bo w Holandii czy Belgii już nikt takich pytań nie stawia.

Książeczkę „Małe Jajko”, ilustrował Francesco Tulio Altan, jeden z najpopularniejszych włoskich rysowników i satyryków z lewicowego tygodnika „L’Espresso”. Podczas prezentacji, której dokonano w trakcie obchodów święta Partii Demokratycznej, przedstawiciele władz miejskich zapewnili, że książeczka trafi do wszystkich będących w ich gestii przedszkoli Mediolanu – informuje „Rzeczpospolita”. Odpowiedzialny za politykę socjalną ratusza radny Pierfrancesco Majorino wyraził nadzieję, że książeczka wywoła „budującą dyskusję nie tylko wśród dorosłych, a przede wszystkim wśród dzieci”.

Dziennik przypomina, że w maju burmistrzem Mediolanu został radykalnie lewicowy Giuliano Pisapia. – Według włoskiej konstytucji rodzina opiera się na małżeństwie osób różnych płci. Nie zgadzam się z tym – powiedział kilka dni temu Pisapia.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami!