Anglia: Chór nie zaśpiewał, bo kolędy były zbyt religijne

Aktualizacja: 2008-12-12 9:30 am

Szkolny chór musiał wycofać się z uczestnictwa w Zimowym Festiwalu w Corringham (Anglia), ponieważ organizatorzy uznali przygotowane przez nich kolędy za zbyt religijne – podaje brytyjski dziennik “Daily Mail”.

Boże Narodzenie w Wlk. Brytanii. Kolendy śpiewane na wiosnę i pluszowy miś zamiast Św. Mikołaja?Boże Narodzenie w Wlk. Brytanii. Kolendy śpiewane na wiosnę i pluszowy miś zamiast Św. Mikołaja?

Około 60 dzieci ze szkoły podstawowej imienia Arthura Buglera przez 6 tygodni przygotowywało się do Zimowego Festiwalu. W ostatniej chwiili nauczyciel poinformował dziecięcy chór, że musi zrezygnować z występu, ponieważ wybrane przez nich kolędy nie pasują do ogólnego tematu festiwalu. Rodzice są zbulwersowani. – To absurdalne, że nie można śpiewać religijnych pieśni. Są święta, to kiedy będzie można je śpiewać? – pytał retorycznie jeden z nich w “Daily Mail”. Wydarzenie miało miejsce w Thurrock, gdzie 75 proc. ludności deklaruje się jako chrześcijanie. Drugą największą grupą religijną w mieście są Muzułmanie – ok. 1 proc. – Nie sądzę, żeby ktoś z Muzułmanów poczuł się urażony kolędami – mówi rzecznik Związku Nauki i Kultury Islamu. Ojciec David Rollins z Ewangelickiego Kościoła Świętego Jana w Corringham dodaje: – To przykre. Święta Bożego Narodzenia są przede wszystkim chrześcijańskim wydarzeniem.
EH

Za: Fronda
“Chór nie zaśpiewał, bo kolędy były zbyt religijne”

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4312 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]