Rosja umieści na orbicie 20 nowych satelitów

Aktualizacja: 2011-08-31 6:58 am

Rosja zamierza do końca 2011 roku umieścić na orbicie 20 satelitów. W ciągu najbliższych 3 miesięcy w kosmosie zapowiada się duży ruch rosyjskich rakiet i statków kosmicznych. Rosyjska Agencja Kosmiczna już przygotowuje szczegółowy grafik lotów.

Rakiety startować będą z 3 kosmodromów. 10 wzbije się w niebo z Bajkonuru w Kazachstanie, 3 z Plesiecka w obwodzie archangielskim i 1 z Kuru położonego we francuskiej Gwinei. We wrześniu przewidywany jest również powrót na ziemię załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

W tak dużym natężeniu lotów kosmicznych nie przeszkodziły ostatnie dwa wypadki. 18 sierpnia w wyniku awarii systemów kontroli silników rakieta typu Proton wyniosła na niewłaściwą orbitę satelitę telekomunikacyjnego Ekspress. Mimo wielu prób nie udało się odzyskać nad nim kontroli. Natomiast 26 sierpnia na ziemię spadł statek transportowy Progres wiozący zaopatrzenie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

IAR/Kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42806 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]