Kanada: diecezja Pembroke zrywa współpracę z proaborcyjną organizacją “katolicką”

Aktualizacja: 2011-08-30 11:47 am

Ordynariusz diecezji Pembroke w kanadyjskiej prowincji Ontario, bp Michael Mulhall zrywa współpracę z funkcjonującą oficjalnie przy episkopacie Kanadyjską Organizacją Katolicką na rzecz Rozwoju i Pokoju (CCODP). Działalność tej grupy od dłuższego czasu budzi kontrowersje wśród duchownych katolickich, gdyż organizacja ta jawnie promuje antykoncepcję, opowiada się za depenalizacją aborcji i sterylizacją. Wspiera też finansowo organizacje proaborcyjne w krajach Trzeciego Świata.

W kwietniu br. na niezgodne z nauczaniem Kościoła działania CCODP, dotyczące w szczególności obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zwracał uwagę metropolita Ottawy arcybiskup Terrence Prendergast. Hierarcha odwołał wówczas na terenie swej diecezji akcję wielkopostną koordynowaną przez CCODP. O kontrowersjach, dotyczących działalności organizacji, debatowali także biskupi kanadyjscy podczas plenarnego posiedzenia episkopatu w październiku 2010 roku.

Źródło: KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42744 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]