Jarosław Kaczyński: prezydent powinien zawetować ustawę o nasiennictwie

Aktualizacja: 2011-08-18 11:13 am

Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że prezydent Bronisław Komorowski powinien zawetować ustawę o nasiennictwie ze względu na zapisy dotyczące GMO. (…)

Ustawa nie reguluje sprawy upraw genetycznie modyfikowanych, ale też ich nie zakazuje. Określa ona tryb rejestracji i wytwarzania materiału siewnego głównie tradycyjnych odmian. Zawiera ona jednak przepis dotyczący możliwości rejestracji odmian transgenicznych, który wywołuje wiele kontrowersji.

„Prezydent powinien (ustawę – PAP) zawetować. GMO to jest coś takiego, co można by porównać do broni, której skutków, jeśli chodzi o jej zastosowanie nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Może się zdarzyć tak, że nie będzie żadnych złych następstw, ale mogą być też złe następstwa w gigantycznej skali, nie do opanowania” – powiedział Kaczyński dziennikarzom na konferencji prasowej w Krakowie.

Szef PiS podkreślił, że za mało wiadomo, aby można było ryzykować wprowadzenie GMO. „To jest zjawisko, które nas, także w innych sferach, strasznie kosztuje – taka pogoń za pieniądzem, bez jakichkolwiek ograniczeń wynikających z zasad moralnych, a także po prostu zdrowego rozsądku” – zaznaczył.

Według Jarosława Kaczyńskiego w PiS jest duża grupa posłów zajmująca się rolnictwem i „nie ma w niej ani jednego zwolennika GMO”. (…)

PAP

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42251 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]