Kraków: Nigeryjczyk zaatakował kontrolera biletów

Aktualizacja: 2011-08-9 7:53 am

33-letni Nigeryjczyk pogryzł jednego z kontrolerów podczas kontroli biletów w krakowskim autobusie, uderzył także kontrolerkę.

W momencie kontroli biletów wyszło na jaw, iż imigrant nie posiada skasowanego biletu. Kontrolerzy prosząc go o dokumenty, nie spodziewali się ataku. Afrykańczyk w pewnym momencie zaatakował jednego z nich, gryząc go w ramię i palce, a następnie „na główkę” wyskoczył przez okno. Przestępca został zatrzymany przez kontrolerów po czym przekazany w ręce wezwanej policji. Na miejsce wezwano także karetkę dla pogryzionego kontrolera i jego współpracownicy.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie spowodowania uszkodzeń ciała kontrolera, za co sprawcy może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Obcokrajowiec posiada „kartę stałego pobytu” i jest zameldowany w Krakowie.

Komentarz [nacjonalista.pl]: Nigeryjczyk padł zapewne ofiarą polskich skrajnie prawicowych służb mundurowych, nie kasując biletu okazał się prawdziwym bojownikiem sprawy anarchistycznej – proponuję przyznanie mu tytułu Antyfaszysty roku 2011 za walkę z faszystowskim systemem kontroli biletów. /AR/

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41882 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]