Gruzińska opozycja nie ukrywa już, skąd czerpie inspirację?

Aktualizacja: 2011-07-7 9:41 pm

Na początku lipca kolejni przedstawiciele gruzińskiej opozycji udali się na rozmowy do Moskwy. Tym razem byli to przywódcy partii „Wolna Gruzja” Kaha Kukawa oraz Grigorij Tsanawa.

Podczas pobytu w stolicy Federacji Rosyjskiej opozycjoniści spotkali się z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Konstantynem Kosaczewem oraz przewodniczącym Komitetu Ekonomicznego Dumy Jewgienijem Fiodorowem. Debatowano także na temat możliwości powrotu gruzińskich produktów na rosyjski rynek. Rosyjskie zapatrywania na tę kwestię przedstawił szef rosyjskiego sanepidu Giennadij Oniszczenko. Czyżby embargo było jednym z elementów politycznego nacisku na Gruzję Saakaszwilego?

Oniszczenko zaproponował zorganizowanie wizyty gruzińskich przedsiębiorców, którzy mieliby rozmawiać z rosyjskimi ekspertami. W wyniku tych negocjacji ustalono by procedury prawne i techniczne, od których wprowadzenia zależałoby zniesienie embarga. Interesujące w tej informacji jest to, że Oniszczenko chciałby rozmawiać z Gruzinami bez udziału rządu w Tbilisi.

Wszystkie informacje przedstawione wyżej znalazły się w oficjalnym komunikacie partii „Wolność Gruzji”. Należy jednak zadać pytanie, czy przedstawiciele opozycji odbyli tylko oficjalne spotkania w Moskwie?

Źródło: pik.tv

Za: Portal Arkana (07-07-2011) -- [Org. tytuł: « Po instrukcje do Moskwy?»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40401 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]