W.Pawlak: embargo przybliża prawdziwość opinii PiS o Rosji

Aktualizacja: 2011-06-29 9:15 pm

Wicepremier Waldemar Pawlak ocenił w Sejmie, że decyzja o utrzymaniu rosyjskiego embarga na warzywa z Polski “przybliża prawdziwość opinii, które o Rosji przedstawia PiS” – informuje PAP.

Pawlak zabrał głos w trakcie debaty w Sejmie na temat informacji rządu o priorytetach polskiej prezydencji. Wicepremier mówił m.in. o tym, że znalazło się wśród nich bezpieczeństwo żywnościowe.

Polityk nawiązał w swym wystąpieniu do wtorkowej wypowiedzi głównego lekarza sanitarnego Rosji Giennadija Oniszczenki, który oświadczył, że Polski na razie nie ma wśród krajów, które mają zgodę na wznowienie dostaw warzyw do jego kraju.

Oniszczenko poinformował, że oprócz Polski wnioski o uchylenie embarga złożyły także: Holandia, Belgia, Litwa, Hiszpania, Dania i Czechy. Zezwolenie na wwóz warzyw do Rosji otrzymały Holandia i Belgia.

– Ta decyzja lekarza weterynarii Rosji, który nadal upiera się przy embargu na polską żywność, jakby przybliża prawdziwość opinii, które PiS przedstawia o Rosji, niestety – mówił w Sejmie Pawlak.

za: pap

Za: Myśl Polska -- [Org. tytuł: « W.Pawlak: embargo przybliża prawdziwość opinii PiS o Rosji»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40042 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]