Irański sąd: Napastnik, który oślepił kochankę kwasem, skazany na oślepienie kwasem

Aktualizacja: 2008-12-7 11:26 am

Zazdrosny kochanek, który oślepił kobietę polewając jej oczy kwasem, zostanie ukarany tym samym i zgodnie z prawem islamskim zostanie oślepiony kwasem.

27-letni Majid Movahedi, który w 2004 roku zaatakował Amenah Bahrami i oślepił ją kwasem z zamiarem odciągnięnia jej od zawarcia małżeństwa ze swoim konkurentem, zostanie ukarany w myśl islamskiego prawa “oko za oko”, zwanego “Qisas” (“równowartość”).

Od wyroku sądu w Teheranie wydanego 3 grudnia br. przysługuje prawo odwołania.

Ofiara przeszła w Hiszpanii poważną operację rekonstrukcji twarzy, jednak nie ma możliwości przywrócenia jej wzroku.

Międzynarodowe organizacje tzw. praw człowieka potępiły decyzję sądu oraz podniosły alarm w związku z serią wyroków śmierci wykonanych na skazanych w Iranie, w tym na kobietę, która zamordowała męża, krojąc później jego ciało na kawałki. Organizacje te jednocześnie zapomniały o swoim milczeniu wobec różnych politycznie poprawnych wyrokach, np. wykonanej kary śmierci na przywódcy Iraku, Saddama Husseina.


Na podstawie: DailyMailCZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3990 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]