Kard. McCarrick prostuje swoją wypowiedź

Aktualizacja: 2006-06-12 12:00 am

Emerytowany Arcybiskup Waszyngtonu, kardynał Theodore E. McCarrick ogłosił na stronie internetowej Diecezji sprostowanie do swojej wypowiedzi, która padła podczas wywiadu z dziennikarzem Wolf Blitzer ze stacji CNN w dniu 7 czerwca br.
"Obawiam się, że się przejęzyczyłem" – stwierdza kard. McCarrick, i dalej wyjaśnia, że chodzilo mu o to, że aby poprawka do Konstytucji w tej postaci jaka została napisana i przedstawiona, miała realną możliwość uchwalenia, godzi się on nawet z jej brakami.
Przedstawiona poprawka definiująca małżeństwo jako związek pomiędzy mężczyzną i kobietą zostawia otwartą furtkę do dalszej interpretacji i tym samym umożliwia zalegalizowanie tzw. związków pomiędzy parterami tej samej płci w przyszłości.

"Przepraszam za to całe nieporozumienie wywołane moimi słowami, gdyż nie wypowiedziałem się wystarczająco jasno" – oświadczył kard. McCarrick.

 

Zob. również:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=399 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]