Polska przeciwko “dyskryminacji homoseksualistów”

Aktualizacja: 2011-06-23 9:35 pm

Komitet Praw Człowieka  przy ONZ przyjął deklarację,  która potępia  „dyskryminację” środowisk LGTB. Członkowie Komitetu zlecili przeprowadzenie globalnych badań na ten temat dyskryminacji mniejszości seksualnych. Deklarację poparła Polska.

Dwudziestu trzech przedstawicieli Komitetu Praw Człowieka głosowało „za” przyjęciem deklaracji, dziewiętnastu było „przeciw”, a trzech wstrzymało się od głosu. Wśród wielkich mocarstw za przyjęciem dokumentu opowiedziały się USA, Wielka Brytania i Francja. Z kolei Rosja i Chiny wstrzymały się od głosu. Przeciwko opowiedziały się głównie państwa islamskie: Arabia Saudyjska, Bahrain, Katar, Bangladesz i Pakistan.W deklaracji potępiono dyskryminację osób z powodu ich „tożsamości płciowej”. Nie jest więc istotna rzeczywista płeć biologiczna, lecz to, „kim dana osoba się czuje”. Oenzetowski dokument wyraża “głębokie zaniepokojenie aktami przemocy i dyskryminacji we wszystkich regionach świata, popełnianymi wobec osób z powodu ich orientacji seksualnej i tożsamości płciowej”.

Zwolennicy deklaracji zwrócili się również do  Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka, aby zlecił przeprowadzenie globalnych badań na temat dyskryminujących przepisów, zwyczajów i aktów przemocy wobec osób fizycznych, ze względu na ich „orientację seksualną i tożsamość płciową”. Analitycy mają znaleźć sposób na skuteczną walkę z dyskryminacją.  Meksykański ambasador z prawicowej partii Akcja Narodowa powiedział ,że ochrona homoseksualistów przed dyskryminacją jest tym samym, co ochrona przed dyskryminacją z powodu rasy, religii, czy płci. Do Meksyku dołączyły także m.in.: Chile, Ekwador, Polska, Hiszpania, Węgry i Urugwaj. Przeciw deklaracji zagłosowały państwa muzułmańskie oraz Rosja. – Na całym świecie ludzie spotykają się z naruszaniem ich praw człowieka i łamaniem ich praw ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową – powiedziała sekretarz stanu USA Hillary Clinton w oświadczeniu wydanym przez Waszyngton. Sprecyzowała, że dochodzi w związku z tym do “tortur, gwałtów, sankcji kryminalnych i zabójstw”. – Dzisiejsza przełomowa rezolucja potwierdza, że prawa człowieka są uniwersalne – dodała Clinton.

Decyzje Komitetu  nie są prawnie wiążące dla państw członkowskich ONZ.

Ł.A/LifeSiteNews/TVN24

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Polska przeciwko dyskryminacji homoseksualistów»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39743 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]