Izrael też chce do MFW

Aktualizacja: 2011-06-12 9:33 pm

Minister finansów Izraela Juwal Steinitz oświadczył, że były prezes izraelskiego banku centralnego Stanley Fischer zgłosił swoją kandydaturę na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Fischer, znany ekonomista, kierował centralnym bankiem Izraela do 2005 roku i zajmował eksponowane stanowiska w Banku Światowym i w Citigroup Corporation. Steinitz podkreślił, że w pełni popiera kandydaturę swojego rodaka.

Stanowisko szefa MFW tradycyjnie obejmują Europejczycy. Francuska minister finansów Christine Lagarde jest uważana za niemal pewną kandydatkę do tej funkcji. Jeszcze w miniony piątek jedynym znanym jej rywalem był szef banku centralnego Meksyku Agustin Carstens, który jednak może liczyć na mniejsze poparcie niż Francuzka wspierana przez UE. Termin zgłaszania kandydatur upłynął w piątek o północy czasu waszyngtońskiego. MFW poinformował, że nazwiska zgłoszonych kandydatów poznamy w najbliższych dniach.
Nowy dyrektor zarządzający MFW obejmie stanowisko po Dominique´u Strauss-Kahnie, który podał się do dymisji w maju, gdy został oskarżony przez pokojówkę nowojorskiego hotelu Sofitel o próbę gwałtu.

ŁS, PAP

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39296 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]