- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Cyngle uruchomione

Szczerze i z ręką na sercu powiem, że tę całą wizytę Baracka Obamy w Warszawie traktowałem, jako typową propagandówkę. Wiadomo, Obama szykuje się do reelekcji, a i u nas jesienią wybory parlamentarne.

Jednak już nazajutrz po wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych zmieniłem nieco swój stosunek do owej wizyty. Natychmiastowy atak Gazety Wyborczej na „więzienia CIA” w wykonaniu towarzysza Czuchnowskiego dowodzi, że Kreml się jednak nieco zdenerwował skoro z Czerskiej natychmiast rozległo się obszczekiwanie tej „wrednej Ameryki”.

Nie odczekano dla przyzwoitości i zmylenia przeciwnika choćby tygodnia, więc widocznie sprawa była pilna i niecierpiąca zwłoki.

Oczywiście natychmiast trop podjęła sfora z Wiertniczej, a Monika Olejnik umieściła na wokandzie sprawę „więzień CIA” w Polsce.

Przekaz był mniej więcej taki, że nawet gdyby nie torturowano u nas podejrzanych o terroryzm to skandalem jest samo to, że Amerykanie szarogęszą się na terytorium suwerennego państwa.

Dzielnej dziennikarce z „kropki nad i” i cynglowi z Czerskiej, Czuchnowskiemu proponuję krótką przechadzkę, która nie wyjdzie nawet poza rogatki Warszawki, poza które tak nie lubią mentalnie wykraczać.

Proponuję sprawdzić, do kogo nadal, już po ustrojowej transformacji z 89 roku należą budynki przy ul. Belwederskiej 49, ul. Belwederskiej 25, ul. Beethovena 3, ul. Sobieskiego 100, ul. Kieleckiej 45, ul. Ostrobramskiej 101, ul. Połczyńskiej 10, Al. Szucha 7, Al. Szucha 8, Al. Szucha 17/19, ul. Bobrowieckiej 2b.

Jak już „najwyżej cenieni” dziennikarze to sprawdzą to niech jeszcze podliczą ile milionów dolarów wynosi sam podarowany owym właścicielom czynsz przez te 22 lata i jak owe nieruchomości są wykorzystywane przez „tajemniczych” właścicieli?

Przypominam, że Warszawa to stolica suwerennego kraju, który nazywa się Polska.

Mirosław Kokoszkiewicz

ZOB. RÓWNIEŻ: