Rozwiązanie sejmu łotewskiego inspirowane przez USA?

Aktualizacja: 2011-05-30 12:32 pm

Scenariusz przewrotów politycznych w Europie Wschodniej został napisany już dawno w Waszyngtonie i jest realizowany poprzez serię „kolorowych rewolucji” – twierdzi Igor Kuźmiuk, członek Rady Miejskiej Rygi i łotewski działacz demokratyczny.

W Rosji nie milkną komentarze dotyczące orędzia prezydenta Łotwy Valdisa Zatlersa, który postanowił rozwiązać parlament na kilka dni przed końcem swojej kadencji. Kuźmiuk pisze, że tworzy się w krajach Europy Wschodniej narracje, w której pojedynczy sprawiedliwi politycy (lub sędziowie, jak to jest w przypadku Łotwy) walczą z oligarchami i wpływami Moskwy – w ten sposób ma się mobilizować społeczeństwa państw naszego regionu do przewrotów. Prognozy prorosyjskich polityków szacują, że nastroje narodowe będą się radykalizować i władzę będzie zdobywać skrajna prawica. Te wszystkie przetasowania na scenach politycznych państw dawnego bloku sowieckiego, mają wydźwięk amerykański i właśnie przez Waszyngton są gorąco wspierane. Autor nawiązuje do „pomarańczowej rewolucji” (scena z tamtych wydarzeń – na zdjęciu) na Ukrainie, która także była wymierzona w pozycje oligarchów i wpływy Kremla.

Zatlers rozpoczął procedurę rozwiązywania sejmu tuż po powrocie z Warszawy.

Pozostałoby tylko zadać autorowi powyższej diagnozy pytanie, czy aby na pewno „działalność oligarchów” i „wpływy Moskwy” to tylko wytwór amerykańskiej propagandy?

Źródło: regnum.ru

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38687 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]