Miedziane pokrycia dachowe obiektem zainteresowania złodziei w Kanadzie

Aktualizacja: 2006-05-30 12:00 am

Przy rosnących cenach skupu metali kolorowych złodzieje stają się coraz bardziej aktywni i bezczelni. Ostatnio złodzieje skradli pokrycie dachowe, rynny i inne elementy miedziane z czterech zabytkowych kościołów w Montrealu. Przedstawiciel Konferencji Biskupów Kanadyjskich nie bije na alarm, gdyż twierdzi, że są to rzadkie i jednostkowe przypadki i specyficzne tylko dla prowincji Quebec.
Jak mówią świadkowie, którzy zawiadomili policję, kradzież odbywała się w podobny sposób: jeden ze złodziei wspinał się na kilkunastometrowej drabinie i wyłamywał części dachu, a dwóch innych “ubezpieczało” rejon. Ucierpiały m.in. kościoly St-Charles-de-Limoilou i St-François-d’Assise.

Podobny przypadek zarejestrowano w Cleveland (USA, stan Ohio), gdzie skradziono połowę kopuły z cerkwii prawosławej St. Theodosius.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=383 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]