Mecenas Rafał Rogalski zagrożony?

Aktualizacja: 2011-05-20 2:47 pm

Rafał Rogalski, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, powiedział, że nie zamierza jechać do Rosji w związku ze sprawą katastrofy. – Obawiam się o swoje życie i zdrowie – przyznał mecenas.

Rogalski był pytany w RMF FM, czy on albo jego wysłannicy będą chcieli lecieć do Rosji razem z polskimi specjalistami, którzy będą badać wrak i czarne skrzynki Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. – To jest kwestia do zastanowienia. Dlaczego? Dlatego, że polska prokuratura skierowała wniosek w drodze pomocy prawnej, tak więc jest to wniosek polskiej prokuratury, ale czynność jest wykonywana przez rosyjską prokuraturę. To jest kwestia interpretacji, czy polski adwokat mimo tego, że to polska prokuratura skierowała wniosek w drodze pomocy prawnej o wykonanie takiej, a nie innej czynności będzie miał prawo do uczestniczenia, czy też strona rosyjska zakwestionuje z tej racji, że polscy adwokaci nie mają uprawnienia do działania na terenie Federacji Rosyjskiej – tłumaczy Rogalski.

Zaznacza jednak, że on sam nie chciałby jechać do Moskwy. – Powiem otwarcie, że ja się obawiam, ja raczej się tam nie wybieram z bardzo wielu względów – tłumaczy mecenas. Dopytywany, czy się czegoś obawia, przyznał, że tak. – Obawiam się o swoje życie i zdrowie – mówi Rogalski. Zaznacza, że może grozić mu niebezpieczeństwo w Rosji. – Nie mam na to żadnych dowodów, jednakowoż z ostrożności raczej się tam nie wybieram. Nawet gdybym miał taką możliwość – zaznacza adwokat.

żar/Rmf24.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38147 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]