ABW wykorzystywana do ścigania przeciwników Tuska i Komorowskiego

Aktualizacja: 2011-05-20 2:41 pm

Politycy PiS są oburzeni porannym przeszukaniem, jakiego funkcjonariusze ABW dokonali w mieszkaniu autora serwisu internetowego Antykomor.pl. Chcą, aby osoby odpowiedzialne za tę akcję poniosły konsekwencje.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie europosłowie PiS Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski poinformowali, że funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do mieszkania właściciela strony krytycznej wobec prezydenta o godz. 6 rano.

„Młody człowiek, który korzystał z konstytucyjnego prawa swobodnej – jak naiwnie sądził dziś do 6 rano – krytyki władzy, spotkał się z szokującym dla niego doświadczeniem – wkroczeniem agentów ABW, którzy (…) zarekwirowali jego sprzęt elektroniczny, a nawet przeszukiwali jego piwnicę” – powiedział Zbigniew Ziobro.

Zdaniem polityków PiS, ABW jest wykorzystywana nie do ścigania przestępców i korupcji, „ale przeciwników politycznych premiera Donalda Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego”. Kurski i Ziobro zarzucili służbom podległym premierowi „wyjątkową nadgorliwość”.

Ziobro i Kurski mówili na konferencji w Sejmie, że gdyby do podobnego wydarzenia doszło za czasów PiS, „wywołałoby piekło na skalę nie tylko Polski, ale i połowy Europy”. „Świat byłby alarmowany o złamaniu elementarnych standardów wolności słowa” – zaznaczył Kurski. „PO nie znosi krytyki, w związku z tym używa siły państwa do dławienia wolności słowa” – ocenił.

Na stronie Antykomor.pl znajduje się oświadczenie jej autora, że witryna została zamknięta ponieważ „ktoś najzwyczajniej w świecie doniósł, że na łamach Antykomor.pl publicznie znieważa się prezydenta RP.

źródło: PAP

Tym razem to nie byli mleczarze

Gdy ktoś puka do Ciebie o 6 rano, to niekoniecznie musi to być mleczarz – tego rodzaju złote myśli wypowiadał za rządów PiS Adam Michnik. I rzeczywiście, choć z pewnym przesunięciem czasowym, tak się zaczęło dziać. Teraz o 6 rano do mieszkań krytyków Bronisława Komorowskiego puka ABW.

Tak stało się z właścicielem strony AntyKomor.pl. O 6 rano we wtorek wkroczyli do jego mieszkania funkcjonariusze ABW. Przeszukali je i zarekwirowali m.in. laptopa. Sprawdzili też piwnicę. 25-latkowi oznajmiono, że działania te mają związek z obrazą prezydenta. Przestraszony interwencją ABW, właściciel strony AntyKomor.pl, zdecydował się ją zamknąć.

ABW tłumaczy, że działała na polecenie prokuratury w Tomaszowie Mazowieckim, która prowadzi śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta RP. Funkcjonariusze pojawili się w mieszkaniu studenta by zebrać materiał dowodowy.

TPT/AntyKomor.pl/Kontakt24.pl

Za: Fronda.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38126 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]