Putin “wcieleniem św. Pawła”…

Aktualizacja: 2011-05-18 10:20 pm

W centralnej Rosji powstała nowa sekta. Jej założycielka uważa premiera Władimira Putina za kolejną inkarnację św. Pawła.

Sekta powstała w 2007 roku, została założona przez Matkę Fotinję, którą wyznawcy czczą jako uzdrowicielkę. Rosyjska policja twierdzi z kolei, że została wcześniej już skazana za fałszerstwa.

Zdaniem Fotinji można zauważyć szereg podobieństw między Putinem, a św. Pawełem. „Według Pisma Świętego Paweł początkowo okrutnie prześladował chrześcijan i dopiero później zaczął głosić ewangelię. Putin nie był święty w czasie swojej służby w KBG, ale kiedy został prezydentem to Duch Św. zstąpił na niego” – mówi Matka Fotinja. Wyznawcy nowego kultu posiadają ikonę z przedstawieniem premiera Putina, do której się modlą.

Nie jest to pierwsza taka sprawa w Rosji. Portal regnum.ru z ironią przypomina, że na ikonach znajdowali się już tacy „święci mężowie”, jak Stalin czy Iwan Groźny. Po upadku ZSRS w Rosji miał nastąpić wykwit nowych sekt i kultów, a także zainteresowano się filozofią New Age.

O podobnej sprawie informował ostatnio portal Fronda. W setkach Cerkwii w całej Rosji znajdują się ikony Jewgienija Rodionowa, żołnierza który zginął piętnaście lat temu w Czeczeni. Do jego grobu pielgrzymują setki osób, choć oficjalnie Cerkiew nie ogłosiła go świętym.

Wydaje się, że cechą rosyjskiej religijności ciągle pozostaje wyraźna dominacja kultu ludowego, nieraz przybierającego postać sekciarstwa.

Źródła: rian.ru, fronda.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Portal Arkana (18-05-2011) -- [Org. tytuł: « Putin wcieleniem św. Pawła?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38070 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]