Czego Jaś się nie nauczy, Jan nie będzie umiał. Nadchodzi czas Pierwszych Komunii Św.

Aktualizacja: 2011-05-3 8:15 pm

Redakcja bloga jest w posiadaniu książeczki do nabożeństwa wydanej w Częstochowie w 1928 r. To typowa książeczka dla dzieci pierwszokomunijnych z tamtych lat. Można przypuszczać, że właśnie taką książeczkę dostał od taty mały Karol przed swoją I Komunią świętą. Szukając książeczki – pamiątki I Komunii św., warto wczytać się w jej treść. W ciągłej sprzedaży są jeszcze niestety te, napisane przez znanych księży apostatów, stręczących dzieciom politpoprawną “religię ONZ”.
Tylko czy dobra lektura wystarczy ?

 

IMPRIMATUR: Częstochoviae, 4 febr. 1928, Vicarius Gen. Fr.Mirecki; Secret. Dr. Stan. Zając/ Nihil obstat No.429 Ks.A.Grocholewski, Cenzor. //Curia Episcopalis Częstochoviensis//

 

Rachunek sumienia

Grzechy

1. Przeciw Bogu

Z wiary: Niedowiarstwo, kacerstwo, wątpliwości w wierze, zabobon, sny, wróżby, czytanie ksiąg zakazanych, wspólnictwo w modlitwie lub obcowaniu z różnowiernymi, tajenie lub wstyd wiary katolickiej, żarty z rzeczy świętych, niewiadomości artykułów wiary. […]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37172 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]