W japońskim Zoo próbowano skojarzyć dwie samice, czyli natury nie można oszukać

Aktualizacja: 2008-11-26 1:52 pm

Pracownicy Kushiro Zoo w północnej Japonii dopiero po kilku miesiącach zrozumieli dlaczego na siłę kojarzone dwa niedźwiedzie polarne jakoś nie czują do siebie pociągu.  11-letniej niedźwiedzicy Kurumi w lipcu br. wstawiono do klatki “partnera” o imieniu Tsuyoshi, jednak ku frustracji opiekunów zwierząt, nie zaobserwowano żadnych znaków “chemii” pomiędzy parterami. Zachowanie osobnika o czysto męskim i popularnym w Japonii imieniu Tsuyoshi, zaniepokoiło opiekunów. “Obserwując jego zachowanie, nabraliśmy podejrzeń czy Tsuyoshi to rzeczywiście samiec.”- stwierdza w oświadczeniu dyrekcja Zoo. Po szczegółowych badanich pod narkozą, w końcu stwierdzono, że próbowano na siłę skojarzyć ze sobą dwie samice, czego w oczywisty sposób nie udało się uczynić. “Mam mieszane uczucia” – mówi zakłopotany Yoshio Yamaguchi, dyrektor Zoo. Japońska agencja Kyodo News dodaje, że Zoo nie zamierza jednak zmienić imienia niedźwiedzicy na czysto żeńskie.

4-letnia niedźwiedzica Tsuyoshi, w trzy miesiące po urodzeniu uznana została przez ekspertów za samca.

Dziś trudno powiedzieć czy chodzi o zwykłą pomyłkę, jednak lekcja dla pracowników Zoo jest jasna: natury nie można przechytrzyć.


Na podstawie: CNSNews


Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3551 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]