Połowa austriackich studentów medycyny za zabijaniem chorych

Aktualizacja: 2011-03-26 5:57 pm

Liczba austriackich studentów medycyny popierających dobrowolną eutanazję zwiększyła się w ostatniej dekadzie trzykrotnie. Obecnie połowa przyszłych lekarzy uznaje zabicie pacjenta za dopuszczalne.

Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym w Gratz wynika, że 49.5 procenta przyszłych lekarzy sympatyzuje z dobrowolną eutanazją. Ich liczba wzrasta ostatnio dramatycznie szybko. W 2001 tylko 16.3 procenta przyszłych lekarzy popierało zabijanie pacjentów, na przełomie 2003 i 2004 ich liczba wzrosła do 29 procent, a w 2009 do 49.5 procenta.

Lekarze są jednak i tak bardziej odporni na morderczą propagandę eutanazistów niż austriacka opinia publiczna. Tu wyniki są jeszcze bardziej porażające. W roku 2000 zabijanie chorych popierało 49 procent Austriaków, w 2009 62 procent.

TPT/BioEdge

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=35272 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]