Cameron kończy z multi-kulti

Aktualizacja: 2011-02-5 11:02 pm

Od imigrantów przybywających na Wyspy Brytyjskie będzie się bezwzględnie wymagać znajomości języka angielskiego oraz poszanowania liberalnych wartości – ogłosił premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

W czasie przemówienia wygłoszonego w Monachium na międzynarodowej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa Cameron uznał, że stosowana od 30 lat polityka multikulturalizmu, zakładająca poszanowanie kulturowych odmienności, poniosła absolutną porażkę i przyczyniła się do rozwoju islamskiego ekstremizmu.

Zastąpi ja “muskularny liberalizm” i brak tolerancji dla różnic, które są sprzeczne z zachodnią kulturą. Premier ostrzegł muzułmańskie stowarzyszenia, że jeśli nie będą szanować praw kobiet i promować integracji, nie będą mogły liczyć na żadne dotacje z budżetu państwa – czytamy na portalu TVN24.pl.

Wielka Brytania zmaga się nie tylko z coraz widoczniejszym zagrożeniem fundamentalizmem. Imigracja to także problem demograficzny. Z niedawno przeprowadzonych badań wynika, że ponad połowa dzieci w wieku poniżej 16 lat w Birmingham (drugie co do wielkości miasto Wielkiej Brytanii) i Leicester to czarni, Azjaci lub członkowie innych mniejszości etnicznych, a białe dzieci stanowią zaledwie 47 proc.

Naukowcy przewidują, że w roku 2026 liczba białych dzieci w Birmingham spadnie do 36 proc., zaś w Leicester do 31,8 proc.

KOMENTARZ BIBUŁY: “Muskularny liberalizm” , “poszanowania liberalnych wartości” – cokolwiek kryje się pod tymi nowymi zaklęciami, brzmi równie groźnie jak sam multikulturalizm. I tak jak brzmi, z pewnością przyniesie takie same spustoszenie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31969 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]