MSZ Gruzji: Rosja przyznała się do naruszania zawieszenia broni

Aktualizacja: 2011-01-30 11:01 pm

MSZ Gruzji wydało oświadczenie, w którym stwierdza się, że wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow przyznał, iż Federacja narusza zawieszenie broni kończące wojną sierpniową 2008 r.

Podczas przemówienia wygłoszonego 27 stycznia w Centrum Nixona w Waszyngtonie wiceminister stwierdził, że porozumienie o zawieszeniu broni nie zakazuje stronom rozmieszczać w rejonach konfliktu ciężkiego sprzętu wojskowego.

W odpowiedzi MSZ Gruzji przypomniało o deklaracjach rosyjskiego ministra obrony, który stwierdził, że na okupowanych terenach rozmieszczone zostały systemy rakietowe takie jak: „Akacja”, „Smiercz”, „Toczka-U”, „Buk-M”, „S-300”, nie mówiąc już o czołgach i transporterach, które także zaliczane są do ciężkiego sprzętu wojskowego.

„Na podstawie stwierdzeń Riabkowa można jednoznacznie uznać, że Rosja przyznała się sama do rażących naruszeń porozumienia o zawieszeniu broni. W tym samym czasie Gruzja wiernie wypełniała ustalenia z 12 sierpnia 2008 r., co zostało wielokrotnie potwierdzone przez misję obserwacyjną UE w Gruzji. Prezydent Gruzji podczas wystąpienia w Europarlamencie 23 listopada 2010 r., jednostronnie zobowiązał się do powstrzymania się od użycia siły.” – napisano w gruzińskim oświadczeniu. MSZ Gruzji wezwał też Rosję do natychmiastowego opuszczenia okupowanych terytoriów oraz wycofania stamtąd ciężkiego sprzętu wojskowego.

Źródło: pik.tv

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=31594 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]