UE: Wzrost liczby przechwyconych fałszywych monet euro

Aktualizacja: 2011-01-20 5:33 pm

W ubiegłym roku przechwycono około 186 tys. podrobionych monet euro, co w porównaniu z rokiem 2009 oznacza wzrost o 8 proc. – poinformowała w środę Komisja Europejska.

Około trzech czwartych wycofanych z obiegu fałszywek stanowiły monety o nominale dwóch euro. Statystyka obejmuje poza tym tylko monety jednoeurowe i 50-centowe.

W porównaniu z około 16 miliardami autentycznych monet euro wspomnianych trzech kategorii liczba podróbek jest „skrajnie niewielka” – wskazuje Komisja. Jedna fałszywa moneta przypada na około 86 tys. autentycznych.

PAP

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Za: Kurier Wileński -- [Org. tytuł: « UE/ Wzrost liczby przechwyconych fałszywych monet euro»]
  Tags: ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30903 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]