Za szafę! – Rafał A. Ziemkiewicz

Aktualizacja: 2011-01-18 1:47 pm

Przez cały wczorajszy dzień śledzę z gorzkim rozbawieniem kompletne zniknięcie z mediów przedstawicieli rządu.  Nawet o prostego posła PO, który by próbował jakoś tłumaczyć swą partię, trudno. Nawet do arcyżyczliwego wobec PO Lisa odważył się pójść tylko Niesiołowski, który, jak wszyscy ludzie z takim psychicznym problemem, samoocenę ma mocno zaburzoną. Od wszystkich dziennikarzy słyszę, że każda próba znalezienie reprezentanta dla strony rządowej kończy się tak samo: dopóki Donald nie ogłosi, jaka jest linia, nikt nie będzie publicznie występował. Nawet rzecznik Graś mniej więcej tak, zupełnie otwarcie, oznajmił dziennikarzowi RMF.

A Donald nic ogłosi, bo się schował. Jak… żeby się nie wyrażać, jak trampkarz z podwórka, którym w gruncie rzeczy jest. Kiedy wyszło na jaw, że stłukł szybę, wlazł za szafę i siedzi tam w nadziei, że go mama nie znajdzie.

Tylko „Gazeta Wyborcza” wykazuje właściwą zacietrzewionym fanatykom odporność na fakty. Choć sama informowała o odczytaniu zapisu czarnej skrzynki, całkowicie i raz na zawsze obalającym tezę jakoby przyczyną katastrofy była „presja” prezydenta i zmuszanie pilotów do lądowania za wszelką cenę. Nie ma żadnych dowodów, że były naciski, a nawet są dowody, że piloci wcale nie chcieli lądować? To nic nie przeszkadza powtarzać w kółko bredni o wytworzonej przez śp. prezydenta „atmosferze”, która doprowadziła do tragedii.

Szczególnym dowodem kompletnego zaniku mózgów na Czerskiej niech będzie, że zupełnie przypadkiem jednocześnie publikuje ona obszerne materiały, iż „atmosfera państwa PiS” zabiła Barbarę Blidę. Jarosław Kaczyński ma więc krew na rękach, bo „atmosfera” i bo Blidy nie lubił. A powiedzieć, że „państwo PO” zabiło prezydenta Kaczyńskiego i 95 wybitnych obywateli? Powiedzieć, że Tusk ma ich krew na rękach, bo celowo marginalizował rangę ich wizyty? No?

Idźcie, chłopcy i dziewczynki, się nad tym zastanowić. Najlepiej za tę samą szafę, za którą trzęsie się wasz premier.

Rafał A. Ziemkiewicz

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30803 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]