Powstrzymać judaizację Jerozolimy

Aktualizacja: 2011-01-18 11:32 am

Wspólnota międzynarodowa powinna doprowadzić do zaniechania przez władze izraelskie agresywnej judaizacji Jerozolimy i popierać wysiłki na rzecz zachowania charakteru Miasta Świętego chrześcijan, muzułmanów i żydów – uważa emerytowany łaciński patriarcha Jerozolimy, arcybiskup Michel Sabbah.

W wypowiedzi dla agencji SIR abp Sabbah zauważył, że rząd Izraela oraz władze miejskie Jerozolimy dążą do zmiany struktury ludnościowej korzystając z takich środków, jak tworzenie nowych programów budowy we wschodniej Jerozolimie, eksmisje i rozbiórki.

Dodał, że odbierają także mieszkającym na terenie Izraela Arabom dowody osobiste, chcąc ich w ten sposób zmusić do opuszczenia swych domów, konfiskują domy, wysiedlają osoby w nich mieszkające aby osiedlić w nich ludność żydowską.

„Chcą przeprowadzić judaizację miasta, ale jest to działanie sprzeczne z historią, która sprawiła, że dziś jest to miasto, w którym mieszkają nie tylko żydzi, ale także chrześcijanie i muzułmanie” – stwierdził emerytowany patriarcha łaciński.

Także jego następca – abp Fouad Twal otwierając spotkanie Koordynacji Konferencji Biskupich na rzecz Kościoła Ziemi Świętej i Zgromadzenia Biskupów Katolickich Ziemi Świętej wyraził zaniepokojenie ekstremizmem izraelskiej prawicy, usiłującej przekształcić Jerozolimę w miasto wyłącznie żydowskie, wykluczając wyznawców innych religii.

KAI

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: wiara
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30770 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]