Kolejna skandaliczna decyzja Watykanu: Protestant szefem Papieskiej Akademii Nauk

Aktualizacja: 2011-01-14 3:44 pm

Po raz pierwszy w historii szefem Papieskiej Akademii Nauk został kalwinista. Mikrobiolog Werner Arber jest laureatem nagrody Nobla.

Benedykt XVI mianował w piątek Wernera Arbera na szefa Papieskiej Akademii Nauk. Szwajcarski genetyk i mikrobiolog ma 80 lat. W 1978 roku otrzymał Nagrodę Nobla z Medycyny za odkrycie enzymów restrykcyjnych i ich zastosowanie w genetyce molekularnej. Jest członkiem wspólnoty ewangelicko-reformowanej.

Papieską Akademię Nauk założył ponad 400 lat temu papież Klemens VIII. W skład tej instytucji wchodzi 80 mianowanych przez Papieża naukowców. Wśród nich jest obecnie 21 laureatów nagrody Nobla. Nominacja jest zależna od osiągnięć naukowych i etycznych, nie ma znaczenia przynależność narodowa i religijna.

sks/Kath.net

Za: Fronda -- [Org. tytuł: « Protestant szefem Papieskiej Akademii Nauk»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30601 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]