Estonia: Pierwsze fałszywe banknoty euro

Aktualizacja: 2011-01-6 5:25 pm

Estonia triumfalnie wprowadziła 1 stycznia jako 17. kraj wspólną walutę europejską. Niestety, przestępcy natychmiast zaczęli korzystać z tego, że Estończycy są jeszcze mało obeznani z nowym pieniądzem i wprowadzili do obiegu pierwsze fałszywe banknoty euro.

Estońskie media informują w środę, że w Tallinie pojawiły się fałszywe banknoty o nominale 20 euro, a w innych miastach Estonii fałszywe „pięćdziesiątki”. Notabene właśnie banknoty o nominale 50 euro są najczęściej fałszowane w Unii Europejskiej. W pierwszej połowie 2010 roku przechwycono ich – według danych Europejskiego Banku Centralnego – 387 tysięcy.

Władze miejskie Tallina zatroszczyły się o tych, którzy w pierwszym tygodniu obowiązywania nowej waluty zupełnie pogubili się w rachunkach i wydali więcej, czasem znacznie więcej niż planowali. Dla tych pechowców zorganizowano w estońskiej stolicy wydawanie ciepłych posiłków.

PAP

KOMENTARZ BIBUŁY: Zamieszczamy powyższą informację między innymi dlatego aby uczulić, że gdyby (nie daj Boże) wprowadzono euro w Polsce, to skala tych zjawisk będzie wielokrotnie większa. Między innymi dlatego, że grupy przestępcze ą bardziej zorganizowane i obejmują struktury państwowe, w tym tzw. służb specjalnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Kresy.pl -- [Org. tytuł: « Estonia/ Pierwsze fałszywe banknoty euro»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30139 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]