Mord na doradcy Reagana i Busha

Aktualizacja: 2011-01-4 10:26 pm

Amerykański ekspert ds. wojskowości, doradca trzech republikańskich prezydentów USA, został zamordowany.

Ciało Johna Wheelera, eksperta ds. wojskowości i weterana wojny w Wietnamie, odnaleziono w amerykańskim stanie Delaware w jednej ze śmieciarek. Wheeler był doradcą prezydenta Georga W. Busha, wcześniej pracował dla administracji G. Busha seniora i Ronalda Reagana. W latach 2005-2008 był specjalnym asystentem sekretarza (czyli cywilnego szefa) Sił Powietrznych USA.

Jak podaje policja, 66-letni Wheeler został zamordowany. Z zeznań świadków wynika, że ciało Wheelera zostało odnalezione w Sylwestra przy wyładunku zawartości śmieciarki. Jak do tej pory nie ustalono okoliczności śmierci; wiadomo, że na trzy dni przed morderstwem podjął podróż pociagiem do Waszyngtonu.

Ostatnio Wheeler współpracował z firmą Mitra Corp. zajmującą się systemami lotniczymi, sprawami wywiadu i bezpieczeństwa narodowego.

PH (źródło: die Welt)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30014 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]