Iran: Bożonarodzeniowe życzenia prezydenta Ahmadinedżada dla chrześcijan

Aktualizacja: 2010-12-29 10:42 pm

Życzenia do chrześcijan na całym świecie z okazji świąt Narodzenia Chrystusa oraz chrześcijańskiego Nowego roku wystosował prezydent Iranu. W ogłoszonym wczoraj 28 grudnia przesłaniu Mahmud Ahmadinedżad nazywa Jezusa zwiastunem łaski i dobra, składając życzenia wszystkim monoteistom świata, a zwłaszcza chrześcijanom irańskim. Jak się wyraża przywódca polityczny Islamskiej Republiki Iranu, „oddawanie czci Bogu, sprawiedliwość i dążenie do zbudowania świata wolnego od wojny czy przelewu krwi znamionowały sposób postępowania Jezusa i wszystkich innych Bożych proroków. Postępowanie zgodne z ich nauczaniem to jedyna droga do osiągnięcia pomyślności, sprawiedliwości, pokoju i trwałej przyjaźni na świecie” – podkreśla prezydent Ahmadinedżad.
Dodajmy, że islam, choć nie uznaje bóstwa Chrystusa, uważa Go za jednego z proroków. W Iranie z 72 mln ludności ponad 90 proc. stanowią muzułmanie szyici. Chrześcijan, należących głównie do Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego, jest tam zaledwie ok. 300 tys. Nasz Nowy Rok nie jest w tym kraju dniem wolnym od pracy. Dla Irańczyków początek roku przypada w wiosenne zrównanie dnia z nocą. To hucznie tam obchodzone święto wychodzi się z religii zoroastryzmu.

ak/ fna, ansa

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29827 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]