Oświadczenie katolickich dziennikarzy: NIE dla promocji scjentologii

Aktualizacja: 2010-12-29 4:03 pm

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wyraża ubolewanie, iż mimo protestów licznych środowisk katolickich, koncert amerykańskiego muzyka Chicka Corei nie został przeniesiony z warszawskiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela w miejsce odpowiedniejsze dla reprezentanta wrogiej Kościołowi katolickiemu scjentologii. Uważamy za niedopuszczalne, aby artysta powiązany z ideologią nie uznającą Jezusa Chrystusa, profanował katolicką świątynię. Wydanie zgody na koncert tego muzyka uwiarygodniło jego osobę oraz reprezentowaną przez niego organizację w oczach często nieświadomych zagrożenia chrześcijan.

KSD pragnie zwrócić uwagę, że zezwolenie na koncert Chicka Corei stanowi oczywistą promocję scjentologii. Słynny aktor amerykański Tom Cruise, należący do sekty scjentologów, nie otrzymał od Watykanu zgody na kręcenie fragmentów trzeciej części filmu „Mission Impossible” na terenie Państwa Watykańskiego. Corea natomiast miał problemy z organizacją występów w zlaicyzowanych Niemczech właśnie ze względu na powiązania ze scjentologami. Tymczasem nie miał większych problemów z zagraniem koncertu w katolickiej świątyni w Polsce. Impreza odbyła się 27 grudnia 2010 roku.

Ks. dr Bolesław Karcz, prezes KSD

Red. Anna Pietraszek, wiceprezes KSD

Red. Anna Wiejak, prezes Oddziału Polonijnego KSD

Red. Robert Wit Wyrostkiewicz, prezes Oddziału Warszawskiego KSD


KOMENTARZ BIBUŁY: Swoistą odpowiedź na krytykę kardynała Nycza, biskupa Archidiecezji Warszawskiej, w dużym stopniu odpowiedzialnego za koncert w podległej Mu archikatedrze, dało dzisiaj Radio Watykańskie, które ogłosiło co następuje:

Kard. Nycz w dwóch watykańskich dykasteriach

Mianowanych 20 listopada kardynałów Papież włączył do różnych dykasterii Kurii Rzymskiej. Kard. Kazimierz Nycz został członkiem dwóch z nich, mianowicie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz ds. Duchowieństwa.
ak/ rv

Za: Radio Watykańskie – 29/12/2010 17.01.50

O jakiej tu dyscyplinie można mówić i czego się spodziewać od Rzymu i watykańskich kongregacji, jeśli hierarchowie odpowiedzialni za Kościół Powszechny nie są w stanie (czytaj: nie chcą) zrobić porządku na swoim własnym podwórku?

“Oczekujemy nawrócenia Rzymu” – powiedział bp. Bernard Tissier de Mallerais, FSSPX nawiązując do doktrynalnych różnic, nadużyć i błędów, lecz tego samego należy się spodziewać w sprawach mniejszego kalibru, choć w praktyce dla zbawienia dusz, równie ważnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy -- [Org. tytuł: « Oświadczenie KSD: NIE dla promocji scjentologii! »]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29822 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]