Cały naród ma czcić Banderę

Aktualizacja: 2010-12-27 12:30 pm

Rada Obwodowa Iwano-Frankowska (Stanisławów) powołała komitet organizacyjny obchodów 102. rocznicy urodzin “wielkiego Bandery”, które przypadają 1 stycznia 2011 roku.

Uroczystości akurat w tym mieście mają być najbardziej doniosłe na całej Ukrainie Zachodniej. Władze Iwano-Frankowska zapowiedziały wielki świąteczny wiec z udziałem dzieci we wsi Stary Uhryniw, gdzie urodził się Stepan Bandera. Z kolei w samej stolicy obwodu wiec odbędzie się obok pomnika Bandery na placu Europejskim. Miejscowi notable za punkt honoru postawili sobie zorganizowanie jak najbardziej masowych i uroczystych obchodów. W szkołach średnich i wyższych regionu mają się odbyć specjalne lekcje i wykłady poświęcone życiu i działalności Bandery, odbędzie się też cały cykl spotkań z weteranami UPA. Co ciekawe, obchodzenie rocznicy urodzin Bandery zaczyna w swojej formie przypominać na Ukrainie Zachodniej gloryfikowanie w przeszłości przez komunistów wodzów “światowego proletariatu” – Lenina i Stalina.

ETL

Za: Nasz Dziennik, Poniedziałek, 27 grudnia 2010, Nr 301 (3927) -- [Org. tytuł: « Cały naród ma czcić Banderę»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29731 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]