USA: Kampania uświadamiająca o zbrodniach wojennych Izraela zduszona przez środowiska żydowskie

Aktualizacja: 2010-12-26 11:34 am

Seattle: organizowana przez The Seattle Mideast Awareness i przygotowywana od pewnego czasu kampania typu “outdoor” sprzeciwiająca się wspieraniu izraelskiego rezimu przez USA nie dojdzie do skutku pomimo wydatków idących w tysiące dolarów i wynajęcia miejsc reklamowych na piętnastu autobusach.

Reklama miała się pojawić na autobusach róznych linii, jeżdżących po centrum Seattle. Baner reklamowy przygotowany na rzecz czterotygodniowej kampanii przedstawiał palestyńskie dziecko stojące obok zgliszczy oraz napis “Izraelskie zbrodnie wojenne. Za pieniądze z Twoich podatków”.

W sprawę wmieszały się środowiska żydowskie oraz ich poplecznicy. Wysunięto między innymi absurdalne zarzuty, jakoby kampania uświadamiająca o zbrodniach za pieniądze podatników miała zrodzić “zagrożenie dla społeczności żydowskiej Seattle” i “wywołać akty przemocy wobec Żydów”. Wystawione na liczne tego typu zarzuty oraz presję żydowskich środowisk, miejscowe przedsiębiorstwo komunikacji ugięło się i w ostatniej chwili odwołało kampanię.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29703 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]