Aktualizacja strony została wstrzymana

Nie wiedzą co robić, więc rzucają hasło: sprywatyzować polską kolej

Goście radiowego „Śniadania w Trójce”: Elżbieta Jakubiak (PJN), Jarosław Kalinowski (PSL), Marek Kuchciński (PiS), Jarosław Gowin (PO), Marek Wikiński (SLD) i Henryk Wujec, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego –  dyskutowali głównie o sytuacji na kolei.

Jarosław Gowin (PO) stwierdził: – Jeżeli chodzi o koleje rzucę obrazoburcze hasło: trzeba prywatyzować. Gowin unikał jednak odpowiedzi na pytanie czy minister infrastuktury, Cezary Grabarczyk, powinien być zdymisjonowany.  – Pan premier oceniając pracę ministra Grabarczyka bierze pod uwagę nie tylko to, co dzieje się na kolei, ale to, co dzieje się także w innych obszarach funkcjonowania tego bardzo rozbudowanego ministerstwa, czyli np. budowa dróg – tłumaczył polityk Platformy, chcąc przykryć beznadziejną sytuację na kolei rzekomymi „osiągnięciami” w budowie dróg.

Również Jarosław Kalinowski z koalicyjnego PSL nie chciał stwierdzić, kto i czy powinien ponieść polityczną odpowiedzialność za sytuację na kolei. – Problemy nawarstwiały się od lat kilkunastu, a może od początku przekształceń. Za obecny stan kolei w Polsce odpowiada nie tylko ten rząd, ale i również poprzednie, bo działo się źle w tej materii od bardzo dawna – powiedział Kalinowski, tym samym chcąc oddalić bezpośrednią odpowiedzialność rządu PO-PLS.

Również doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, Hennryk Wujec stanął w chórze PO propagując zawołanie, że kolej należy sprywatyzować.

Poseł komunistycznego SLD, Marek Wikiński próbował natomiast zbić polityczny interes, tym razem krytykując Platformę Obywatelską. – Minister Cezary Grabarczyk jest baronem politycznym Platformy Obywatelskiej i mu włos z głowy nie spadnie powiedział Wikiński.

– W takiej sytuacji w każdym normalnym, jako tako demokratycznym państwie, od razu, z dnia na dzień minister odpowiedzialny, konstytucyjny, nie jego zastępca, podaje się do dymisji – nie miał wątpliwości Marek Kuchciński z PiS.


Kilkunastominutowe audycje typu „Śniadanie w Trójce” z udziałem kilku rozmówców, nic nie wnoszą do opisu sytuacji i tym bardziej nie przyczyniają się do przedstawienia słuchaczom sposobów zaradzenia kryzysowi. Natomiast w Radio Maryja wielokrotnie i w wielogodzinnych audycjach rzeczowo podejmowano temat kryzysu na polskich kolejach. Polecamy m.in. następujące audycje:

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Polskie Radio | http://www.polskieradio.pl/9/300/Artykul/283282,Prywatyzacja-lekarstwem-na-sytuacje-na-kolei

Skip to content