Szokujący raport z RPA: Setki dziecięcych zwłok na śmietniku

Aktualizacja: 2010-12-6 11:15 am

Południowo-afrykańskie media podały, że setki ciał noworodków i płodów poddanych aborcji wyrzucane są na śmietnik. Ten proceder trwa w Republiki Południowej Afryki od kilku lat.

Według raportu South African Medical Research Council*, na obszarze Johannesburga i Pretorii – dwóch największych miast RPA – znaleziono w kanalizacji, rynsztokach, koszach na śmieci i wysypiskach co najmniej 446 ciał płodów i dzieci poniżej pierwszego roku życia.

Za część tych drastycznych przypadków odpowiedzialne są nielegalne „kliniki aborcyjne”. Również porzucanie noworodków ze skutkiem śmiertelnym jest problemem, z którym władze nie potrafią sobie poradzić. Media regularnie publikują ponure opowieści o samotnych, zdesperowanych nastolatkach i młodych kobietach pozbywających się swoich nowonarodzonych dzieci w publicznych toaletach.

Republika Południowej Afryki w żaden sposób nie chroni życia dzieci. Od 1996 r. w RPA obowiązuje najbardziej liberalne w Afryce i na świecie prawo o warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Aborcji na życzenie można dokonać nawet w 20. tygodniu życia płodowego dziecka.

Ponad 60 proc. kobiet w wieku rozrodczym stosuje „nowoczesną” antykoncepcję. Prawie 28 proc. ma wykonane wszczepy hormonalne (podskórne implanty antykoncepcyjne) lub regularnie otrzymuje injekcje hormonalne.

* South African Medical Research Council – Południowo-Afrykańska Rada ds. Medycznych Badań Naukowych

[Za: AfroNews24, nr 5 via Family&Life – 06.12.2010 r.]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Za: HLI-Polska -- [Org. tytuł: « HLI News : Szkokujący raport: Setki dziecięcych zwłok na śmietniku»]
  Tags: ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=29036 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]