Aktualizacja strony została wstrzymana

„Polski obóz” na żydowskim portalu

Do tej pory o „polskich obozach koncentracyjnych” pisały niemieckie gazety i tygodniki, robiąc to zazwyczaj celowo, aby osłabić niemiecką odpowiedzialność za zbrodnie przeciwko ludzkości. Podobne „rewelacje” można także spotkać w innych mediach zachodnich, np. amerykańskich czy brytyjskich. Zaskakujące jest jednak to, że o „polskich obozach” napisał nawet żydowski portal internetowy w Niemczech, który powinien być szczególnie wyczulony na historyczną prawdę.

Żydowski portal internetowy www.israelmagazin.de wydawany w Niemczech napisał o „polskich obozach koncentracyjnych” przy okazji tekstu o wyborze Dietera Graumanna na nowego przewodniczącego Centralnej Rady Żydów w Niemczech. Stwierdzono wtedy w tym materiale, że pochodzący z Polski ojciec Graumanna wraz z rodziną przeprowadził się po wojnie z Izraela do Niemiec, ponieważ niezbyt dobrze znosił panujące tam upały. Dalej pada stwierdzenie: „Ponadto był on osłabiony po sześcioletnim pobycie w polskim obozie koncentracyjnym” („Er war durch sechs Jahre Haft in einem polnischen Konzentrationslager geschwächt„).Tak więc przy okazji czytelnicy mogli się ponownie dowiedzieć o istnieniu „polskich obozów koncentracyjnych”. Przedstawiciele niemieckiej Polonii rozważają przystąpienie do akcji zbierania podpisów pod petycją do stacji radiowych i telewizyjnych, gazet, tygodników i portali internetowych wydawanych w Niemczech, aby zaprzestały szkalować nasz kraj poprzez częste używanie w swoich artykułach nieprawdziwego określenia „polski obóz zagłady” (polnischen Vernichtungslager) lub „polski obóz koncentracyjny” (polnischen Konzentrationslager). Polacy liczą na to, że do tej inicjatywy mogliby przyłączyć się także niektórzy niemieccy politycy.

Waldemar Maszewski, Hamburg

Za: Nasz Dziennik, Czwartek, 2 grudnia, Nr 281 (3907) | http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101202&typ=sw&id=sw02.txt

Skip to content