„Przełom”, „Symbol”, “Historyczne wydarzenie” – Mirosław Kokoszkiewicz

Aktualizacja: 2010-11-29 10:59 am

Tak krzyczą polskie media i prorosyjscy politycy przygotowując grunt przed wizytą w Polsce prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa.

No cóż, za taki gest nic tylko podać Gazpromowi na tacy Lotos, a opinia publiczna to wszystko łyknie uszczęśliwiona skutecznością polityki duetu Tusk-Komorowski.

A wszystko to na skutek „bezprecedensowego” komunikatu:

Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, przyjęła w piątek uchwałę w sprawie zbrodni katyńskiej. Mord na polskich oficerach wiosną 1940 roku uznano w niej za zbrodnię reżimu stalinowskiego.

No cóż, owa uchwała stwierdza tylko to co świat doskonale wie już od kilkudziesięciu lat i do czego Rosja dawno już oficjalnie się przyznała. To tak jakbyśmy dzisiaj wylegli na ulicę z okazji historycznego remisu polskiej reprezentacji na Wembley.

Dlatego przypominam ogłupianym rodakom, że już na fali pieriestrojki utworzono w 1987 roku polsko-radziecką komisję do wyjaśniania białych plam w historii wspólnych stosunków, odpowiednik dzisiejszej, zwanej komisją do spraw trudnych.

14 kwietnia 1990 roku w oświadczeniu TASS oficjalnie przyznano, że winę za mord katyński ponosi ZSRR, a w szczególności Beria i jego współpracownicy.

14 października 1992 roku na polecenie Jelcyna przekazano Lechowi Wałęsie kopie dokumentów z teczki specjalnej nr.1 z widocznymi podpisami Stalina i spółki, pod decyzją o wymordowaniu polskich jeńców, a w 1993 r. podczas wizyty Jelcyna w Polsce doszło do pamiętnych przeprosin okraszonych łzami i złożenia przez niego 25 sierpnia kwiatów pod Krzyżem Katyńskim na Powązkach.

Jeżeli ktoś mówi o przełomie to nastąpił on wtedy, niemal dwadzieścia lat temu.

Skakanie z radości w wyniku tego, że po tylu latach kolejnych haniebnych kłamstw i historycznych prowokacji czynionych z premedytacją przez putinowską Rosję, ponownie postanowili oni potwierdzić oficjalnie sprawstwo zbrodni zakrawa na kpinę z ogłupionego polskiego społeczeństwa.

Niewielki to gest za gazowy kontrakt, łyknięcie bałtyckiej rury i sprzedanie Lotosu obcemu państwowemu gigantowi. To nie jest prywatyzacja. To jest przekazanie polskiej własności sąsiedniemu mocarstwu. Lotos nadal będzie państwowy, tylko z tą różnicą, że rosyjski.

Przerwijcie te zwycięskie fanfary i przestańcie mówić o „przełomach” i „historycznych wydarzeniach”.

Gazeta.pl:

„Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz uznał projekt rosyjskiej rezolucji, uznającej Katyń za zbrodnię reżimu stalinowskiego, za świadectwo zwrotu w stosunkach z Polską.”

Oto historyk, który zamiast mówienia prawdy woli prymitywną propagandę bazującą na krótkiej pamięci Polaków.

Mirosław Kokoszkiewicz

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: kokos26 -- [Org. tytuł: « „Przełom”, „Symbol”, Historyczne wydarzenie”»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28842 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]